Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2014

Νίκη με ανατροπή του Φιλαθλητικού Λαγκαδά στο Δρυμό

Απίστευτη ανατροπή και νίκη του Φιλαθλητικού Λαγκαδά κόντρα στη Δόξα Δρυμού! Πρασσάς & Παλέντζας «τιμώρησαν» την πρώην ομάδα τους!Ο Φιλαθλητικός, αφού πέτυχε ... μεγάλη νίκη την Παρασκευή στον Δρυμό κόντρα στη Δόξα, με σκορ 68 – 72 και με μπροστάρη τον 40χρονο Φώτη Παλέντζα που σημείωσε 38 πόντους με 9 τρίποντα, αγωνίστηκε χθες και πάλι με τον Δρυμό για το αναβληθέν παιχνίδι του 1ου γύρου, πετυχαίνοντας νέα νίκη με «επική» ανατροπή. Ο Φιλαθλητικός βρέθηκε να χάνει στο 21ο λεπτό μ...ε 36 – 58, ωστόσο κατόρθωσε να πετύχει μέσα σε 11 λεπτά 42 πόντους κι έτσι στο 32ο λεπτό το σκορ έγινε 78 – 70 υπέρ του. Μπροστάρης στη μεγάλη ανατροπή ήταν ο Σταύρος Ευγενειάδης, ο οποίος πέτυχε 5 συνεχόμενα τρίποντα στο 3ο δεκάλεπτο. Ωστόσο ο ηγέτης του Φιλαθλητικού, Φώτης Παλέντζας για άλλη μια φορά φόρτωσε τα καλάθια, πετυχαίνοντας 48 πόντους. Έτσι ο πρώην προπονητής (επί 8ετίας) της Δόξας Δρυμού, Βασίλης Πρασσάς με τον οποίο η Δόξα έφτασε μέχρι και τη Γ’ Εθνική, στενοχώρησε την πρώην ομάδα του και έφερε τον Φιλαθλητικό στην 3η θέση της Γ1 ΕΚΑΣΘ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Φιλαθλητικός αγωνίστηκε μόλις με 8 παίκτες και χωρίς τους Παπαπασχάλη και Σιώλιο που είναι τραυματίες, ενώ και ο Χρηστίδης αγωνίστηκε με σοβαρό πρόβλημα στον αυχένα.